Palivor Çiftiliğine Hoşgeldiniz


Palivor Çiftliği Trakya'da, Kırklareli ili'nin Demirköy İlçesinde, Bulgaristan sınırına yakın bir noktada Karadeniz'in göz alıcı plajlarının bulunduğu İğneada'ya 11 kilometre mesafede. Palivor Çiftliği toplam 140 dönüm arazi üzerinde kurulmuş, her biri 6 dönümle 20 dönüm arasında büyüklüğe sahip 10 ayrı müstakil tapulu çiftlikten oluşuyor.

Tablolara yakışır güzellikte manzaralar sunan Istranca ormanlarının ortasında yer alan Palivor Çiftliği, İstanbul'a 220 kilometre (arabayla 2,5 saat) mesafede. 1700-1800'lü yıllarda ormanların içerisinde, şarap yapılan, hayvan yetiştirilen, genellikle Bulgar ve Rum kökenli insanların yaşadığı çiftliklerden biri olan Palivor Çiftliği eski ihtişamına yeniden kavuşturuldu.

Palivor Çiftliği çok özel bir eko-yaşam projesi olarak gerçekleştirildi. Çiftliğin başlangıç fikri, modern hayatın getirdiği imkanlardan yararlanırken, doğadan ve topraktan uzaklaşan hayatı yeniden yakalamak, gelecek nesillere eşsiz bir miras bırakmak. 2011 Avrupa Gayrımenkul Ödüllerinde toplam 6 ödül kazanan çiftliğimiz, doğayla ilgili en güzel etkinliklerin çevreyle dost bir yaşam tarzının benimsendiği bir yer .

Web Tasarım Garantimedya